Ostravské sochy přehledně. Na jedné mapě, v jedné databázi

6. leden 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ilona Rozehnalová a Jakub Ivánek s mapou 'Ostravských soch' u Milenců Maria Kotrby v Husově sadu

Antikvariát a klub Fiducia spolu s Jakubem Ivánkem a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu přináší uměnímilovným občanům Ostravy novou internetovou databázi a tištěnou mapu soch a děl ve veřejném prostoru.

Důležitý zdroj informací mohou využít nejen laici při svých procházkách městem, ale i badatelé k odbornému zkoumání.

„Mapa už je venku a může si ji koupit každý u nás v antikvariátu za 30 korun. Je to taková příjemná cena, protože jsme na to dostali i dotaci města a ministerstva kultury,“ říká Ilona Rozehnalová.

Mapa je v klasickém formátu A1. Podle Ilony Rozehnalové jde o odborný mapový podklad, který dostali z města – z jedné strany je mapa, ve které jsou body, kolem 500 soch, z druhé strany pak člověk najde rejstřík abecedně řazený podle autorů.

Je to příběh veškerých ostravských soch, které už dlouhou dobu dokumentoval Jakub Ivánek. „Těch soch je v mapě skutečně skoro 500, ale to jsou pouze existující a exteriérové sochy, které můžou lidé vidět, když se budou procházet městem, aniž by se museli někam vloupat,“ říká Ivánek.

V databázi je počet děl ale mnohem vyšší, jedná se o téměř 1200 kusů. A více se o tom všem dovíte při poslechu našeho magazínu Křížem krajem – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ .

ostravskesochy.cz
autor: dam
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...