Ostravské Stodolní ulici nepomohl podle hospodských ani hokejový šampionát

17. květen 2024 08:20

Ani hokejový šampionát neresuscitoval známou ostravskou Stodolní ulici. Říkají to tamní hospodští. Zájem o desítky tamních barů a hospod dlouhodobě slábne. I když teď zahraniční fanoušci zvedají tržby, zájem je menší, než doufali.

Je po desáté hodině ve všední den ale na Stodolní to rozhodně působí jako během bouřlivého víkendu. „Česko je pro mě jako druhá země, protože, když jsem tady, cítím se jako doma,“ říká lotyšský fanoušek Krišianis a nemůže si vynachválit místní pivo. Na Stodolní se mu líbí a do České republiky se vrací často. Jeho bratranec hrál českou extraligu.

Čtěte také

Hospodský David Šeděnka říká, že tržby má lepší než při běžném víkendu. „Vyzdobili jsme hospodu hokejově a je to bomba. Vidíte sám, samí Lotyši, hrajeme pro ně hudbu, děláme jim, všechno co jim na očích vidíme a jsou u nás,“ pochvaluje si.

Majitel protějšího baru Daniel Howard ale nic podobného nezažívá a zavírá před jedenáctou. „Žije více než třeba před týdnem, ale myslím si, že ten duch toho hokeje tady toho srdíčka na Stodolní letos takový není,“ říká barman.

Bary a hospody na Stodolní většinou kvůli šampionátu zdražily. Pivo v průměru o dvacet korun. Najdou se ale extrémy. Například jeden z podniků nabízí točená česká piva za 189 korun. Podle majitele Roberta Držkoviče je to běžná věc. „Ty ceny jsou uzpůsobené na tu světovou úroveň. Jak člověk cestuje, ví, že se zvednou ceny úplně u každé takové události,“ vysvětluje.

Na jedné věci se ale barmani shodují. Ostravská Stodolní už není tak populární. Noční život se v centru města přesouvá do jiných částí. Například do podniků v okolí řeky Ostravice. A cizinci už nechodí jen na Stodolní, jako před 20 lety, kdy byl v Ostravě šampionát po dlouhé době poprvé a rozptýlili se po celém městě.

autor: Adam Tomáš
Spustit audio

Související