Paní Jarmila Hlawiczková z Prostřední Suché se stala Sousedkou roku

31. květen 2023

Šlo o první ročník soutěže, kterou vyhlásila společnost Heimstaden mezi svými nájemníky a kterou chce podporovat sousedské vazby. Jarmila Hlawiczková uspěla mezi 51 přihlášenými lidmi. Její sousedé ji nominovali za zvelebování domu i jeho okolí.

Paní Jarmila bydlí v Prostřední Suché už přes 50 let. A spolu se sousedem Tomášem zvelebují dům a jeho okolí. Nejen pomocí květin, ale například i živého plotu, který sem přesadili od nedalekých garáží, kde už neplnil svůj účel. Starají se také o vnitřní společné prostory, které vloni vymalovali. Jedenasedmdesátiletá seniorka díky tomu uspěla v soutěži. Hlavním kritériem pro nominaci bylo totiž dělat „něco navíc“ pro své okolí.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.