Po operaci páteře od základu změnila svůj život a pomáhá druhým. Kdo je Anna Soukupová?

4. červenec 2018

V bohumínském Puntiku nabízejí chráněná pracovní místa pro handicapované. Paní Anna, která po operaci páteře získala invalidní důchod, využila šance, a dnes prodává výrobky šikovných rukou z chráněných dílen.

Dobro mezi lidmi ještě je, říká paní Serišová. Pro nemocnici háčkuje chobotničky

Paní Alena Serišová háčkuje chobotničky pro karvinskou nemocnici prakticky všude

Velký ohlas vzbudila u vás reportáž o háčkovaných chobotničkách z Karviné. Vyrábí je Alena Serišová pro kojence z nemocnice v Karviné-Ráji. Chapadla hraček totiž dětem připomínají pupeční šňůru a dotykem se uklidní. Dvaapadesátiletá dobrovolnice má přitom tři děti v pěstounské péči a bavlnky si kupuje ze svého. Její příběh zaujal hodně lidí a nabízejí peníze i bavlnky, děkujeme!

Bohumínské chráněné dílny Puntik, které nabízejí pracovní místa pro handicapované, už mají svou pobočku i v Orlové. O jejích aktivitách se můžete dozvědět více při větších akcích, které se konají v Havířově. Malý plakátek nikdy nechybí na stolečku plném šperků, tašek, polštářků, dětského oblečení nebo vitráží. Výrobky handicapovaných u něj nabízí a prodává paní Anna Soukupová takovým způsobem, že není možné je minout.

Právě tato havířovská patriotka v invalidním důchodu změnila od základu svůj život. Teď prodává výrobky handicapovaných bohumínské organizace po celé republice a potkat ji můžete nejčastěji při rozličných akcích jejího rodného města. Jaký je její příběh? Proč nevzdala šanci pracovat ani v invalidním důchodu? Poslechněte si.

autor: dam
Spustit audio