Počet kamionů v Klimkovicích se po zákazu průjezdu razantně snížil

8. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Klimkovicemi nebudou moct jezdit auta o hmotnosti nad 12 tun (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Razantní pokles kamionů na hlavním průtahu hlásí klimkovická radnice. Silničáři instalovali na dvou dálničních křižovatkách značky zakazující průjezd kamionů lázeňským městem vloni v září. 

„Před zákazem vjezdu kamionů tady byla zhruba 500 za den frekvence kamionů v obou směrech, tak teď je to zhruba stovka kamionů,“ potvrzuje úbytek dopravy Starosta Zdeněk Husťák (ČSSD).

Podle něj to jsou z velké části auta firem z města a okolí. Klimkovicemi ale nadále vede trasa objížďky v případě zastavení provozu v dálničním tunelu. A právě to letos chystají státní silničáři.

„Úplná uzavírka s převedením dopravy na objízdnou trasu bude minimální a její délka vyplyne z nabídek uchazečů pro realizaci. Ale pravděpodobně nebude delší jak 10 dní,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

To dělá starosti klimkovickým hned dvakrát. Kromě velmi silného provozu chtějí totiž zhruba ve stejnou dobu ve spolupráci s krajem přestavět křižovatku u centra na kruhový objezd. Soulad akcí ale ještě domluvený není.

„Vzhledem k tomu, že je leden a víte, jak dlouho trvá, než se domluví schůzky, než se stanoví úkoly, tak bych řekl, že je nejvyšší čas,“ říká starosta Zdeněk Husťák (ČSSD), který si zároveň stěžuje, že i přes naléhání radnice úřady neřeší stanovení trasy dlouhodobé objížďky mimo město.

 

autor: Michal Polášek
Spustit audio

Související