Počet kamionů v Klimkovicích se po zákazu průjezdu razantně snížil

8. leden 2019

Razantní pokles kamionů na hlavním průtahu hlásí klimkovická radnice. Silničáři instalovali na dvou dálničních křižovatkách značky zakazující průjezd kamionů lázeňským městem vloni v září. 

„Před zákazem vjezdu kamionů tady byla zhruba 500 za den frekvence kamionů v obou směrech, tak teď je to zhruba stovka kamionů,“ potvrzuje úbytek dopravy Starosta Zdeněk Husťák (ČSSD).

Podle něj to jsou z velké části auta firem z města a okolí. Klimkovicemi ale nadále vede trasa objížďky v případě zastavení provozu v dálničním tunelu. A právě to letos chystají státní silničáři.

„Úplná uzavírka s převedením dopravy na objízdnou trasu bude minimální a její délka vyplyne z nabídek uchazečů pro realizaci. Ale pravděpodobně nebude delší jak 10 dní,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

To dělá starosti klimkovickým hned dvakrát. Kromě velmi silného provozu chtějí totiž zhruba ve stejnou dobu ve spolupráci s krajem přestavět křižovatku u centra na kruhový objezd. Soulad akcí ale ještě domluvený není.

„Vzhledem k tomu, že je leden a víte, jak dlouho trvá, než se domluví schůzky, než se stanoví úkoly, tak bych řekl, že je nejvyšší čas,“ říká starosta Zdeněk Husťák (ČSSD), který si zároveň stěžuje, že i přes naléhání radnice úřady neřeší stanovení trasy dlouhodobé objížďky mimo město.

 

autor: Michal Polášek
Spustit audio

Související