Pojišťovny jí nezaplatily fyzioterapeuta, tak si o něj napsala Ježíškovi. A přijelo Ježíškovo vnouče

1. prosinec 2017
Dobré odpoledne

Seniorka s amputovanou nohou získala díky Ježíškovým vnoučatům odborné cvičení. Zdeňka z domova z Horní Suché na Karvinsku, které je 74 let, chce být co nejsoběstačnější a naučit se třeba dostat z lůžka na vozík. Přání jí splnila Tamara Hašová, která studuje fyzioterapii.

„Ucpala se mi tepna. Přišli za mnou a řekli mi: buď si necháte uříznout nohu, nebo zemřete. Tak jsem si nechala uříznout nohu,” vzpomíná paní Zdeňka, která je na první pohled i poslech ženou z drsného kraje.

A rázně chce řešit i svůj handicap. Potřebuje se naučit samostatnosti: třeba to, jak se z lůžka dostat na vozík. Penzistku to přišlo naučit Ježíškovo vnouče Tamara Hašová.

Domov se pro paní Zdeňku už dřív snažil sehnat fyzioterapeutku, ale jednání s pojišťovnami nikam nevedlo. „Pojišťovny to neplatí. Neschválí ani to, aby fyzioterapeut mohl cvičit s člověkem, který to opravdu potřebuje,” vysvětluje vedoucí domova Lydie Jančová.

Všechno, co Tamara Hašová s paní Zdeňkou provádí, si proto Lydie poctivě zapisuje do notýsku. „Budeme pak Zdeňku trápit,” usmívá se. „Spolupracovala skvěle. Myslím, že to přesně splnilo účel, který projekt Ježíškova vnoučata má,” shrnuje Tamara Hašová.

Seniorka s amputovanou nohou získala díky Ježíškovým vnoučatům odborné cvičení. Zdeňka z domova z Horní Suché na Karvinsku, které je 74 let, chce být co nejsoběstačnější a naučit se třeba dostat z lůžka na vozík
autor: ada
Spustit audio