Poutníci, Stíny na střechách

12. srpen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bluegrassová a country kapela Poutníci letos slaví své 50. narozeniny

Legenda moravského bluegrassu Poutníci existuje na hudební scéně nepřetržitě od roku 1970 a v letošním roce tak vstoupila do neuvěřitelného padesátého roku svého trvání.

Největších úspěchů kapela dosáhla v letech 1979 až 1991, kdy byli jejími členy zpěvák Robert Křesťan, multiinstrumentalista Luboš Malina či Jiří Plocek. Poutníci v současnosti hrají ve složení Jiří Pola, Jan Máca Peter Mečiar a Jakub Bílý. A právě Jakub Bílý pochází z Ostravy a je nejčerstvější posilou Poutníků, hraje v kapele od roku 2009 na kytaru a mandolínu.

Nové album s názvem Stíny na střechách obsahuje 14 nových písniček, které mají přehršel bluegrassové energie, blýsknou se českými texty i technicky zdatnými instrumentálními výkony. Součástí alba jsou také dvě úpravy – jedna z pera slavného francouzského kytaristy Džango Reinhadta a druhá z Pera mistra Antonia Vivaldiho a jeho nestárnoucího opusu Čtvero ročních dob.

Poslechněte si píseň, podle které se celé album jmenuje - Stíny na střechách.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.