Přejezd ve Studénce se málem opět stal dějištěm neštěstí. Mezi závorami uvízlo nákladní auto

13. červen 2022

Mezi závorami nebezpečného přejezdu ve Studénce na Novojičínsku, kde v roce 2015 nepřežili srážku vlaku s kamionem tři lidé, opět uvízlo auto. Policie pátrá po řidiči, pravděpodobně Polákovi, který na přejezd vjel na červenou. Pak se závory zavřely a těsně kolem něj projel rychlík spojující Ostravu a Prahu.

V pondělí to řekl mluvčí novojičínské policie René Černohorský. Přejezd patří mezi nejnebezpečnější v zemi. Podobné události se tam stávají opakovaně, naposledy letos v březnu.

Podle kamerových záznamů policie zjistila, že menší nákladní vůz červené barvy měl pravděpodobně polskou registrační značku. „Řidič před železničním přejezdem 6. června přibrzdil, poté však i přesto, že bylo v provozu výstražné zařízení, vjel na koleje. Před vozem i za ním se téměř okamžitě sklopily závory,“ uvedl policista. Dodal, že po necelé minutě projel za zadní částí nákladního automobilu vlak společnosti RegioJet. Jakmile se závory zvedly, vůz z místa odjel.

Novojičínští kriminalisté nyní po řidiči pátrají. „Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění totožnosti řidiče, mohou lidé policii předat prostřednictvím linky 158,“ uvedl Černohorský.

Čtěte také

Podobné přestupky policie na tomto přejezdu řeší často. Od začátku loňského ledna do dnešního dne jich zaznamenali 12. Jednalo se o řidiče, chodce i cyklisty. Naposledy například letos v březnu, kdy kamion uvízl přímo pod závorou, která zůstala na kabině vozu.

Tragicky skončila v roce 2015 snaha polského řidiče ušetřit trochu času. Na přejezd vjel, v kolejišti jej uvěznily závory a do kamionu pak narazil vlak Pendolino. Tři lidé zemřeli, dvě desítky dalších utrpěly zranění. Soud řidiče poslal na 8,5 roku do vězení.

Přejezd ve Studénce patří mezi nejnebezpečnější v zemi. Situaci tam by měla změnit jeho rekonstrukce a vybudování podjezdu. Náklady na chystaný projekt se odhadují na 750 milionů korun. Přípravu ale komplikují výkupy pozemků.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související