Rehabilitační centrum v Čeladné navazuje na tradici slavných lázní

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pohled z dronu na budovu Dr. Storch I s novou rehabilitací a novou budovu Dr. Storch II nad ní

Vtipnou slovní hříčkou se kdysi ohlásil v kanceláři proslulých čeladenských Lázní Skalka slavný herec Oldřich Nový. Stejně jako řada dalších osobností patřil ke klientele sanatoria pod masivem Ondřejníku.

Na tradice kdysi vyhledávaných lázní navazuje dnešní Beskydské rehabilitační centrum (BRC). Zařízení se postupně modernizuje a nabízí klientům služby v nových prostorách. Na svých tradicích ovšem staví.

Budova Lázní Skalka

K trvalkám patří třeba Ferdinandův pramen v místním lesoparku. Ten nabízí spoustu upravených cest k procházkám a taky zajímavá zákoutí.

Návštěvníci a klienti určitě zaregistrovali výstavbu nové rehabilitace i dostavbu léčebného domu. A nepřehlédnutelné je třeba nové jezírko.

S ředitelem BRC Milanem Bajgarem u nového jezírka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.