Renata Drössler, Čerešně

18. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Třešně, láska

V hudebním přístavu hostíme živé album Renaty Drossler. Třinecká rodačka své páté cédéčko natočila s pianistou Petrem Ožanou.

Nahrávka obsahuje štědrou porci šestnácti písniček. Jsou mezi nimi autorské skladby Petra Ožany i klasické šansonové evergreeny. A právě jednu takovou nesmrtelnou píseň si v podání Renaty Drössler poslechneme.

Čerešně s geniální hudbou legendy slovenské hudby a nádherným textem Milana Lasici není asi třeba blíže představovat. Každý má asi stále v uších podání legendární Hany Hegerové. Není vůbec na škodu poslechnout si, jak báječně cítí a frázuje tuto nestárnoucí a symbolickou píseň Renata Drössler.

Její album dokládá, že tato zpěvačka šanson dokáže skvěle prožít a procítit. V jejím projevu není nic vymyšleného a strojeného. A bez přirozenosti to v tomto hudebním žánru prostě nejde.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser