ŘSD začalo s úpravou nebezpečné křižovatky před velkým kruhovým objezdem v Havířově

24. listopad 2020

Po dlouhých tahanicích začaly úpravy na křižovatce před velkým kruhovým objezdem v Havířově. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam přestaví středový dělící pás a změní dopravní značení. Řidiči tak nově nebudou moci odbočit ze Šumbarku doleva směrem do centra města. Původně se měla rušit i odbočka na Šumbark ve směru od Ostravy – radnici se ale podařilo s vedením silničářů dohodnout.

Na křižovatce před velkým kruhovým objezdem v Havířově je v tuto chvíli jen omezen provoz, odbočit se třeba nemůže na Šumbark ve směru od Ostravy. Řidiči teď musí sjíždět do jednoho pruhu. Se stavebními úpravami dělníci ale zatím ještě nezačali.

„Byla nebezpečná. Je to správně,“ myslí si řidič Petr, který zmiňovaným úsekem často projíždí. Podle jiného řidiče, který se taky jmenuje Petr, ale křižovatka nebezpečná nebyla, jen tam někteří lidé nedodržovali silniční pravidla. „Myslím, že každý šofér by měl znát značky. Hodně nehod tam bylo kvůli tomu, že se někteří baví s telefony a nemají čas se koukat na značky,“ dodává.

Silnicie I/11, křížení Havířov-Šumbark a připravované změny

Úpravu nebezpečné křižovatky řeší vedení havířovského magistrátu s ŘSD už několik let. Radnice totiž nechtěla zrušit odbočení na Šumbark ve směru od Ostravy. Podle primátora Josefa Bělicy (KANO) ale nakonec našli společné řešení.

„Bude se rušit odbočování z Šumbarku směrem k rondelu, protože to byl v podstatě ten nejnebezpečnější moment celého úseku. Zůstane zachováno odbočení doleva směrem na Šumbark od Ostravy. Tam jsme se dohodli s ŘSD na kompromisu a začali měřit dodržování rychlosti,“ vysvětluje primátor.

Tisíc přestupků za den

Nový radar je u kruhového objezdu už od minulého týdne. „Ukázalo se, že situace na výjezdu z Havířova není úplně jednoduchá, protože podle informací, které mám, tak za prvních 24 hodin provozu úsekového radaru bylo naměřeno tisíc přestupků, což je opravdu neskutečné číslo,“ dodává Bělica.

Úpravy na křižovatce mají být hotové nejpozději do konce letošního roku. Do té doby tam bude platit i omezení provozu.

Spustit audio