S geriatrem Hugo Přibylem o Alzheimerově chorobě

3. prosinec 2014

Onemocnění, o kterém se poměrně hodně mluví, které vyvolává řadu otázek, ovšem na které ještě ani samotní lékaři a vědci neznají všechny odpovědi.

Alzheimerova choroba tak stále patří mezi ty nemoci, na které zatím neznáme zaručený lék. Jen v České republice jí trpí desetitisíce seniorů.

Jaké jsou nejčastější příznaky tohoto neurodegenerativního onemocnění mozku? V naší rozhlasové Lékárně jsme se pokusili osvětlit s geriatrem Hugo Přibylem.

Rozhovor si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento i další díly pořadu pak najdete v iRadiu.

Geriatr Hugo Přibyl v Lékárně Nadi Čvančarové
autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...