Speciálním koncertem divadlo oslaví deset let muzikálu v Ostravě

19. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Fialová a Martina Vlčková

Publikum do divadla stále nesmí, ale televizní kamery naštěstí ano. Galakoncert, který představí to nejlepší z ostravského muzikálu, tak 22. února v přímém přenosu odvysílá ČT. Detaily řeknou Hana Fialová a Martina Vlčková.

Program Deset let muzikálu v Ostravě nabídne průřez muzikálovým repertoárem Národního divadla moravskoslezského za posledních deset let, kdy tento hudební žánr převážil v souboru dříve zaměřeném většinově na operetu.

Dvě protagonistky koncertu Hana Fialová a Martina Vlčková, která ještě nedávno vystupovala pod svým dívčím jménem Šnytová, přijaly naše pozvání, aby trochu odtajnily, jak bude galakoncert probíhat a také přiblížily, jak tyto hvězdy muzikálové a nejen ostravské scény prožívají aktuální situaci.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.