Tisíce podob domácího násilí. Kdo se může stát jeho obětí? Kdokoli. Dítě, žena i muž
Domácí násilí je vážný problém, zvláště proto, že je ukryt uprostřed rodin. Jedna věc je ale pozitivní. Domácí násilí už umíme pojmenovat, ukázat na něj a jeho obětem pomoci.
Domácí násilí má mnoho podob a obětí tyrana se může stát dítě, žena, muž, kdokoli. Více nám k tomu poví Lucie Paprsteinová, vedoucí Intervenčního centra Ostrava.
Související
-
S problémem domácího násilí mohou pomoci i zaměstnavatelé
Na neziskové organizace, které obětem pomáhají, se během během pandemie obrací víc lidí. Právo na izraelské občanství dostali i konvertité neortodoxních směrů judaismu.
-
Domácí násilí. Jak ho rozpoznat, a hlavně jak se mu bránit
Podepsal se nouzový stav na množství případů domácího násilí? Jak domácí násilí včas rozpoznat, jak se mu bránit, jaké možnosti pomoci mají jeho oběti?
-
Sexuální vydírání dětí prostřednictvím sociálních sítí. Jak ho poznáte a jak mu předcházet
Náš případ má klasický průběh. Dívka dostane zprávu od nějakého mladíka a začne komunikovat. Časem si ale mladík, až si získá důvěru, vyžádá fotku a pro dívku začíná peklo.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.