Tříkrálová koleda zazněla tradičně i ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava

8. leden 2024

Tříkrálovým koledníkům patří už tradičně začátkem ledna nejen ulice Moravskoslezského kraje, ale dnes dopoledne na chvíli i Český rozhlas Ostrava. Naši hosté přišli koledovat, ale také představit tu letošní sbírku na pomoc lidem v nouzi.

Pro rok 2024 schválila Tříkrálová komise 55 záměrů, které budou jednotlivé oblastní Charity realizovat v rámci svého působení v Moravskoslezském kraji a v části Jesenicka. Finance umožní např. Charitě Frýdek-Místek rozjezd nové služby Denního stacionáře pro seniory v Paskově, ostravská Charita plánuje pořídit nový vůz pro Hospic sv. Lukáše.

Projekty Tříkrálové sbírky můžete podpořit také online na webu trikralovasbirka.cz, bankovním převodem na tříkrálový sbírkový účet 66008822/0800. Pro příspěvek konkrétní Charitě je ale potřeba uvést konkrétní variabilní symbol – přehled VS zde. Peníze můžete poslat také prostřednictvím DMS (podrobnosti zde).

Tříkráloví koledníci ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.