V Beskydech přibývá zraněných a vyčerpaných turistů, zachraňovat je musí horská služba
Horská služba v Beskydech musí čím dál častěji zasahovat u zraněných nebo vyčerpaných turistů. Ti vyrážejí do hor nedostatečně vybavení a často taky přeceňují své fyzické schopnosti.
Horské službě pak komplikuje zásahy i to, že lidé častěji vyrážejí i mimo značené trasy, potvrzuje náčelník horské služby Radan Jaškovský.
„Máme mnohem víc úrazů běžných turistů než v minulých letech. A máme je v místech, kam jsme třeba vůbec nejezdili, protože ti lidé jsou všude. Dříve se zdržovali na vyhlášených místech, ale teď už je to i na docela vzdálených místech, takže to i trvá, než se tam dostaneme. A to je ten problém,“ dodává záchranář.
Do hor a na lyžařské svahy kvůli vládním opatřením týkajících se pandemie v posledních týdnech vyráží čím dál více nezkušených turistů. Beskydská horská služba v polovině ledna upozornila na případ dvojice, která se ztratila cestou z Lysé hory. Výletníci byli v teplácích a teniskách.
Související
-
Horská služba v Beskydech zachraňuje turisty, co chodí v teniskách
Horská služba v posledních dnech často zachraňuje špatně oblečené turisty. Ti se v mrazech hlubokým sněhem brodí v teplácích a teniskách.
-
Na Bruntálsku zemřela při bobování pětačtyřicetiletá žena
Kvůli protiepidemickým opatřením jsou zavřené lyžařské areály a vleky, lidé přesto využívají sjezdovky k sáňkování. Pětačtyřicetileté ženě se ale stala aktivita osudnou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Jak Filip Turek měnil své verze rychlé jízdy na dálnici. Přiznal, že snímek mohl vzniknout v Česku
-
ŽIVĚ: Kometa Brno hraje s Dynamem Pardubice 1:2 Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Hasiči lokalizovali požár skládky na Rakovnicku, zasahovat budou několik dnů. Příčinu šetří policie
-
Papež nebyl odborný teolog, chtěl s lidmi o víře mluvit. To občas vedlo k nedorozumění, říká Duka