V Havířově po dvaceti letech opravují centrální dětské hřiště

29. duben 2019 13:25

Hřiště v centru Havířova bude modernější. Přibýt by na něm měly nové průlezky a dopadová plocha za několik milionů korun. V tuto chvíli je hřiště rodičům a dětem nepřístupné, protože práce už začaly.

"V první řadě nám jde o bezpečnost. Nemůžeme dopustit, že by zde došlo k nějakému úrazu, nebo aby si lidé stěžovali, že zastaralé atrakce nejsou pro děti dostatečně bezpečné. To je hlavním důvodem této rekonstrukce," říká mluvčí havířovské radnice Jana Kriš.

Hřiště za centrálním náměstím patří podle vedení města k nejvíce navštěvovaným. Proto se rozhodlo spolu se Správou rekreačních zařízení do něj investovat tři a půl milionu korun.

"Na hřišti bude nová dopadová plocha z lité gumy. Samozřejmě veškeré dětské atrakce budou novější, odpovídající bezpečnostním normám. Novinkou bude také zabudovaná zemní trampolína," dodává Kriš.

Děti se také mohou těšit na houpačky, pískoviště, lanové prvky, dřevěné věže, trubkové zařízení pro přenos zvuku, síťové výstupy, nerezový kolotoč či labyrint.

V nejbližších dělníci nové prvky nainstalují. Práce by měly být hotové do konce letošního května, kdy hřiště opět bude sloužit dětem. 

Spustit audio

Související