V Jablunkově otevřeli výstavu o pivu

4. červenec 2016
Dobré dopoledne , Dobré dopoledne

Historii vaření piva v našem regionu mapuje nová expozice v Jablunkově. Zlatavému moku tam vyčlenili celou výstavní síň.

Dozvíte se zde vše o tradici i vývoji pivovarnictví především na Těšínsku, poznáte současné i zaniklé pivovary a budete moci nahlédnout do typické krčmy.

"Návštěvník bude zaveden do interiéru dobové hospody přibližně z počátku 20. století," říká autor výstavy Jan Saheb z Muzea Těšínska.

K nejzajímavějším exponátům patří originální pivní lahve pivovaru v Těšíně a v Karviné z 19. století, dřevěná výčepní pípa nebo korbele z 18. století.

Výstava Z historie pivovarnictví bude ve výstavní síni Muzea Těšínska v Jablunkově k vidění až do konce letošního roku.

autor: Kateřina Daňková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...