V Rozhlasovém listování se poprvé vydáváme vzhůru do divadelní historie

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Městské divadlo v 20. letech 20. století

Sto let Národního divadla moravskoslezského připomene nový rozhlasový seriál, mapující historii nejstarší ostravské scény. A první díl nás zavede až do srpna roku 1906.

Přesně 7. srpna 1906 se totiž v jedné hospodě sešli ostravští intelektuálové, aby založili veledůležitý spolek, který se pro ostravské divadlo stal historicky určujícím. Nejdříve se ale dozvíme, jaká byla Ostrava na počátku 20. století, co všechno vedlo ctihodné pány k tak odvážné myšlence a jak na tom bylo v národnostně barevné Ostravě divadlo německé.

Seriál věnovaný výročí Národního divadla moravskoslezského v dramaturgii Evy Lenartové připravil Marek Pivovar. Zvukově na pořadu spolupracoval Vojtěch Dluhý, odborným poradcem byl Jiří Štefanides. Účinkují Renáta Klemensová, Tomáš Jirman, Stanislav Šárský, David Viktora, František Strnad, Petr  Houska, Aneta Klimešová a Robert Finta.

autor: ele
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.