Veselá píseň. Hrajeme z alba Forty kapely Zbytečný luxus

27. březen 2024

Kapela Zbytečný luxus má nové album. Vlastně je to dvojalbum, protože písně se na jedno CD nevešly. Má název Forty, což je hravá složenina dvou slovíček - anglického for a českého zájmena ty.

Dříve rozverní vyznavači košatého funku našli svou novou výrazovou polohu jako vypravěči krás i útrap života. Stylově Zbytečný luxus čerpá především z blues, folku a šansonu.

A dnes pro vás máme Veselou píseň, která je slovy kapely upřímně míněným pokusem napsat něco povzbudivého. Jemně ironická píseň vás potěší refrénem, v němž se zpívá, že svět je úžasný místo plný sociálních jistot, kde každý smutek má i svoji veselou tvář.

A protože na novince Forty kapely Zbytečný luxus účinkují také různí hosté, následující písničku si zazpíval i Inženýr Vladimír.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.