VIDEO: Malá Ostrava a Pakostra

21. květen 2024

Pakostra je seskupení tří špičkových muzikantů: frontman skupiny Buty Radek Pastrňák, bluesová legenda Jiří "Kosťa" Kostadinov a jazzový basista Josef Pak.

Co se týče repertoáru, má Pakostra dva hlavní zdroje. Jedním je Radek Pastrňák se svými hity, které skládal v minulosti pro Buty a dnes je přináší právě do Pakostry. Druhým je Jiří Kostadinov, který též skládá písně, např. v minulosti pro kapelu Dobráci od kosti. Písně pak tito tři zkušení hudebníci dotahují k dokonalosti svým provedením a bluesovým feelingem.

V rámci Malé Ostravy v S1 Pakostra vystoupila bez Radka Pastrňáka, který byl tou dobou v nemocnici.

Ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava se 18. dubna sešla spousta muzikantů a posluchačů na už třetím koncertě cyklu Malá Ostrava. Opět to byl takový minifestiválek, ze kterého jsme vám postupně nabídli video záznamy z koncertů jednotlivých účinkujících. Začali jsme kapelou Lesanten, minulý týden jsme vám představili Jiřího Montyho Motyčáka a teď jarní sérii uzavírá Pakostra.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.