Vítkovický hokej slaví 90 let - 2. díl

13. leden 2019

Hokejový klub Vítkovice slaví v letošním roce úctyhodné výročí. Je mu devadesát let. Není tedy divu, že v Českém rozhlase Ostrava, který je shodou okolností také devadesátníkem, věnujeme tomuto kulatému hokejovému výročí pozornost. Tentokrát vám nabídneme rozhovor s hokejovým brankářem, jehož jméno je s vítkovickým klubem nerozlučně spjato.

Jaromír Šindel spojil svůj život s hokejem nejen jako ligový a reprezentační brankář, ale i jako hokejový trenér a funkcionář.

Poslechněme si teď, jak ho vidí sportovní reportér Jaroslav Odstrčilík, který s Jaromírem Šindelem natočil rozhovor. Jedním z témat byla například úspěšná sezóna 1980/81.

Další pokračování hokejového seriálu uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava v neděli 20. ledna v 9:45. O své vzpomínky se s námi podělí Vladimír Vůjtek.

autor: JOD
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.