Vynikající ostravský kytarista a klarinetista Adam Malík má narozeniny. Přejeme vše nejlepší
7. března oslavil narozeniny vynikající ostravský kytarista a klarinetista Adam Malík. Hudbu studoval nejprve u legendy Richarda Kroczka, táty zakládajícího člena kapely Buty. Adam Malík brzy ke kytaře přibral klarinet, do jehož tajů ho zasvětil Igor Františák.
Cesta na profesionální hudební scénu na sebe nenechala dlouho čekat: Adam byl členem kapely Čechomor, spolupracoval se slovenskou zpěvačkou Kristínou, českou operní divou Evou Urbanovou a mnoha dalšími. Jako kytarista a manažer také vede široko daleko nejúspěšnější revival slavné rockové kapely ACDC pod názvem AC/CZ.
Adam Malík se úspěšně věnuje také vlastním sólovým projektům, zpívá a píše písničky a my si jednu jeho píseň právě teď pustíme. Jmenuje se Samota a my Adamovi k narozeninám přejeme, aby se svou hudbou nebyl nikdy sám.
Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.