Zabíjačka v domově důchodců. Ježíškova vnoučata plnila další přání

31. leden 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zabíjačka v českotěšínském centru sociálních služeb

Charitativní projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata nekončí. Některé dárky dostávají dědečkové a babičky v domovech pro seniory právě teď.   Původně to měl být dárek pouze pro jednoho, klasická zabíjačka, ale pak se z toho stal dárek pro celé centrum sociálních služeb v Českém Těšíně.

V centru sociálních služeb v Českém Těšíně žádný z klientů vůbec netušil, že brzy ráno v sobotu 26. ledna jejich domov obsadí Ježíškova vnoučata a splní přání 81letého veterináře Josefa Buryho. Ještě jednou v životě chtěl zažít atmosféru klasické zabíjačky, kterých se jako veterinář na jatkách často účastnil.

Dnes je pan Josef na vozíčku, téměř nemluví a nedávno byl na operaci očí. Zabíjačka se díky němu a Ježíškovým vnoučatům stala nakonec dárkem pro celý domov důchodců v Českém Těšíně. Poslechněte si v reportáži a podívejte se na fotky.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová