Zabíjačka v domově důchodců. Ježíškova vnoučata plnila další přání

31. leden 2019

Charitativní projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata nekončí. Některé dárky dostávají dědečkové a babičky v domovech pro seniory právě teď.   Původně to měl být dárek pouze pro jednoho, klasická zabíjačka, ale pak se z toho stal dárek pro celé centrum sociálních služeb v Českém Těšíně.

V centru sociálních služeb v Českém Těšíně žádný z klientů vůbec netušil, že brzy ráno v sobotu 26. ledna jejich domov obsadí Ježíškova vnoučata a splní přání 81letého veterináře Josefa Buryho. Ještě jednou v životě chtěl zažít atmosféru klasické zabíjačky, kterých se jako veterinář na jatkách často účastnil.

Dnes je pan Josef na vozíčku, téměř nemluví a nedávno byl na operaci očí. Zabíjačka se díky němu a Ježíškovým vnoučatům stala nakonec dárkem pro celý domov důchodců v Českém Těšíně. Poslechněte si v reportáži a podívejte se na fotky.

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...