Zpěvem k srdci: Na horách studénky

26. květen 2011

Zveme Vás na další díl cyklu folklórních večerů v přímém přenosu s názvem "Zpěvem k srdci". Druhý letošní díl s podtitulem "Na horách studénky" jsme pro vás připravili na středu 13. června. Přímý přenos začíná z našeho Studia 1 od 18:00.

Večerem návštěvníky, jako obvykle, provede náš redaktor a autor těchto večerů Jan Rokyta. Na programu je vystoupení valašské cimbálové muziky Jasénka ze Vsetína. O přestávkách mezi písničkami si bude Jan Rokyta povídat s PhDr. Daliborem Malinou, vsetínským knihkupcem a nakladatelem. Ti z vás, kteří akci navštíví, budou mít možnost prohlédnout si řadu zajímavých knižních a výtvarných prací věnovaných kulturní tématice regionu moravského Valašska.

Těšíme se na vaši návštěvu! Vstupenky v hodnotě 50 Kč získáte v předprodeji u nás v recepci Českého rozhlasu Ostrava na ul. Dr. Šmerala 2.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.