Aleš Nenička, filmový dokumentarista

11. říjen 2020

Aleš Nenička vystudoval stavařinu, nicméně mu učarovalo filmařské řemeslo. V posledních letech se tak podílel na natočení několika dokumentů, ten nejnovější mapuje Beskydskou sedmičku.

Kilometry, které ti změní život. Tak zní krédo nejextrémnějšího horského maratonu v České republice, který se každoročně odehrává v Beskydech. Jak probíhá závod s názvem Beskydská sedmička a jakou motivaci vůbec mají lidé ke zdolání něčeho tak náročného?

I o tom je nový dokument, který vám přiblíží v rozhovoru ostravský kameraman, filmař a dokumentarista Aleš Nenička. Jak sami uslyšíte, k filmu jej přivedla láska ke sportu a horám.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.