Církevní turistika rozšiřuje ubytovací kapacity. Biskupství chce počet míst zdvojnásobit

14. leden 2018

Ostravsko-opavská diecéze pro letošní rok počítá s dalším rozvojem církevní turistiky v regionu. Vloni otevřela vybrané chrámy a nabídla všem zájemcům nocleh v církevních budovách. Například v Bohušově na Osoblažsku biskupství pro podobné účely opravilo zchátralou faru.

„Poznají krásy Osoblažska. Je tady velice hezká příroda, jsou tady krásné kostely,“ říkal krátce před otevřením Bohušovské fary turistům farář Jan Mazur, který na jaře vyměnil kněžské roucho za montérky.

Biskupství zpřístupnilo v létě zájemcům na faře několik místností i se zázemím. „Bylo tady muzeum a teď tady budou spát hosté. Myslím, že budou spokojeni. Bude tady veselo a hned to tady ožije,“ prohlásila jedna z obyvatelek Bohušova Jiřina Johnová.

Farní ubytování v Bohušově se nakonec osvědčilo. „Zpřístupněný objekt v Bohušově za ten půlrok, co je v provozu, navštívilo přes 700 návštěvníků. Tento počet je na první rok velmi slušný,“ potvrzuje koordinátor církevní turistiky ostravsko-opavské diecéze Martin Hiltavský.

Kromě Bohušova církev nabídla ubytování také ve Frýdlantu nad Ostravicí, Třemešné a na Spálově. Letos se počet objektů ještě rozšíří.

„Plánujeme zpřístupnit veřejnosti zámeček na Bílé, chceme udělat nový penzion ve Staré Vsi u Rýmařova a taky dva objekty na Jesenicku. To všechno je v přípravné fázi,“ dodává Hiltavský.

Biskupství letos nově počítá také s jednotným rezervačním systémem. Na celorepublikovém webu Církevní turistiky letos zájemci o ubytování v objektech ostravsko-opavské diecéze mohou nově využít také elektronický formulář.

autor: stj
Spustit audio