Čtyřicet let byla vdaná, po smrti manžela osaměla. Novou lásku našla až díky seznamce pro seniory

29. listopad 2017

Čeští penzisté stále více objevují seznamky. Nechtějí zůstat sami, proto na seniorských webech hledají nové partnery. Přesně takový příběh má za sebou i 68letá Marie Magdaléna Klosová. Vdaná byla přes čtyřicet let, po smrti manžela ale zůstala sama. Novou lásku našla až díky seznamce pro seniory.

Obrázky obou svých mužů má osmašedesátiletá Marie Magdaléna Klosová z Ostravy přilepené na ledničce. Středoškolská profesorka češtiny a francouzštiny byla vdaná přes čtyřicet let, a když ovdověla, sama zůstat odmítla.

„Řekla jsem si, že po 42 letech společného života mužem se přece nemůžu spokojit se psem nebo kočkou. Vrhla se proto na hledání muže, jsem holka odvážná,“ přibližuje Klosová.

Řekla si tehdy, že se podívá na seznamku. A zaujal ji inzerát prošedivělého vousatého muže.

„Vnímám texty deformací profesorské dráhy. Říkala jsem si, že tam není žádná chyba. A moje odpověď na jeho inzerát zněla, že jsem ošklivá, protivná, stará bába, ale pro něj jsem ještě příliš mladá,“ směje se.

Před sedmi lety se tak paní Marie Magdaléna s vlasy střiženými na mikádo a decentním make-upem vydala na prvním rande za Oldřichem, bývalým horníkem.

„Pořád jsem si představovala, že se musí objevit jiskra. Bez ní nic. Byla jsem trochu zklamaná, ale představte si, že jiskra se dostavila do týdne. Oba jsme bezhlavě spadli do zamilovanosti,“ vzpomíná.


Tahle země bude pro starý
Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata doplňuje tento týden seriál o životě penzistů v Česku s názvem Tahle země bude pro starý. Český rozhlas se během něj zaměří na problematiku stáří a stárnutí populace. Seriál běží od 27. listopadu do 3. prosince na všech stanicích. Na serveru iROZHLAS.cz ho můžete sledovat pod označením Země seniorů.

Marie Magdaléna Klosová je živoucím důkazem, že senioři dnes nechtějí jen hlídat vnuky, krmit holuby a luštit křížovky. I penzisté touží po vztazích. „Touha po partnerovi, po pohlazení a blízkosti se nevytrácí. Myslím, že tu zůstává až do smrti,“ dodává seniorka.

S panem Oldřichem spolu zůstali dodnes. „Děkuji za to, že jsme si přišli do cesty. S tímto člověkem si přeji být. A máme se rádi,“ uzavírá Klosová.

Příběh paní Marie Magdalény a Oldřicha není ojedinělý. Potvrzuje to i Jan Raška ze seniorského webu i60.cz, kde je nejoblíbenější službou právě seznamka. Aktivnější jsou více ženy.

autor: ada
Spustit audio