Dub Colossus: Z Etiopie zpět na Jamajku

V našem podvečerním týdeníku Hudba ze zapadlých vesnic jsme se tentokrát zaměřili na projekt Dub Colossus.

Projekt Dub Colossus založil v roce 2007 programátor a kytarista Nick Page s přezdívkou Dubulah. Bývalý člen Transglobal Underground se kdysi do Etiopie, jedné z nejstarších křesťanských zemí a zároveň duchovního místa jamajských rastafariánů nevydal zkoumat pouze hudební dědictví zlatých 60. let Etiopie, nýbrž na něj navazující žhavou současnost mládí.

Spolupráci s etiopskými hudebníky a zpěváky v Dub Colossus postavil na úspěšné a originální konfrontaci dubu, elektroniky akustických nástrojů. Na novém albu Addis to Omega ovšem prudce změnil směr a pozornost obrátil k Jamajce, zemi reggae a dubu. Etiopské hudebníky vystřídali v Británii žijící Jamajčané a mnoho dalších hostujících muzikantů.

Komentované hudební ukázky si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ v úvodu článku). Tento i další díly pořadu Hudba ze zapadlých vesnic pak najdete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...