Dvacáté narozeniny krajů České republiky slavíme krajskými NEJ

19. květen 2020

Kraje České republiky slaví dvacáté narozeniny a my jsme pro vás v pořadu Výlety připravili speciální rubriku krajská NEJ. Do konce června se každou sobotu a neděli po 13. hodině můžete těšit na nejkrásnější místa a zajímavosti jednotlivých krajů.

Čtěte také

„Regionální stanice Českého rozhlasu s jednotlivými kraji České republiky k sobě neodmyslitelně patří. Speciální rubrikou Krajská NEJ chceme posluchače nejenom inspirovat, ale také podpořit cestovní ruch v celé České republice,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger. 

Krajská NEJ vás zavedou například do Sloupsko-šošůvských jeskyní nebo skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Pavel Kudrna a pořad Výlety regionálních stanic Českého rozhlasu

Představí vám Skalní město Adršpach a karlovarské Vřídlo, zprostředkují výstup na kamenný hrad Přimda, k Pravčické bráně a také projížďku ozubnicovou železnicí na trase Tanvald – Kořenov.

S moderátorem Výletů Pavlem Kudrnou budete moci ochutnat pivo v Dalešickém pivovaru nebo se vykoupat v největším letním koupališti v Česku, v Ostravě-Porubě.

V nové rubrice se dozvíte mnoho místních zajímavostíi z různých oblastí. Můžete se tak těšit na vlastivědná, přírodovědná, historická, architektonická, dopravní, kulturní a sportovní krajská NEJ.

Pořad Výlety s rubrikou Krajská NEJ vysílá Český rozhlas Ostrava každou sobotu a neděli po 13. hodině.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.