Dvě osmičky Evy Mudrové. Legendární hlasatelka vzpomíná na začátky ostravské televize

Její tvář se objevila poprvé na obrazovce na Silvestra roku 1955. Tehdy zahájila mladičká Eva Kunertová, později Mudrová, první vysílání ostravského televizního studia z hošťálkovického vysílače.

Stala se tak historicky první hlasatelkou ostravského televizního studia, které si letos připomíná 65. výročí. Můžete si lehce spočítat, kolik jí bylo tenkrát let, když vám prozradíme, že v pátek 5. února oslaví své už 88. narozeniny.

Této šarmantní dámě se při televizním vysílání velmi hodily její předchozí rozhlasové zkušenosti. Za svého nejlepšího učitele považuje Lubora Tokoše, tehdejšího  kolegu  z rozhlasové hlasatelny.

Nejen to uslyšíte v rozhovoru s Evou Mudrovou. Poslechněte si.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...