Halda na ostravském Landeku. Území, které vás překvapí

2. květen 2022

Na ostravském Landeku jste možná byli už několikrát a myslíte si, že oblast máte dokonale prozkoumanou. Třeba ale nevíte o zajímavé lokalitě přilehlé bývalé haldy, kam si můžete vyrazit na pohodlnou procházku. Zvládnete ji i s kočárkem nebo holemi.

O tom, že Landek v Ostravě je pozoruhodné území, nemůže být pochyb. Místo přitahuje nejen turisty a výletníky, ale zajímavé je i pro odborníky. Třeba svou historií nebo geologickými poměry. My vás dnes s Janem Lenartem ze spolku Pestré vrstvy pozveme na procházku po bývalé haldě. Tušíte, kde ji na Landeku vlastně najdete?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.