Hudba na letní dovolenou

29. červenec 2014

Během letních prázdnin, kdy vrcholí dovolené, se Evropa mění v jednu velkou křižovatku. Možná jste si toho už také všimli, ale zkuste se na kterémkoliv mezinárodním parkovišti zaposlouchat do hudby znějící z aut.

Budete možná překvapeni, jak těsně jsme spojeni s hudbou, ve které jsme vyrostli a bez které se neobejdeme ani na dovolené. Na takovém parkovišti se vlastně odehrává pomyslný multižánrový festival.

A můžete tu slyšet Sharon Shannon a Imeldu May z Irska, guinejského kytaristu Alpha Diallo, americkou písničkářku Jescu Hoop, arizonskou kapelu Devotchka nebo černošskou old time music Carolina Chocolate Drops.

Komentované hudební ukázky pořadu Hudba ze zapadlých vesnic si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned pod titulkem). Tento a další díly pořadu pak najdete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.