Jak se postarat v rodině o člověka na sklonku života? Kdo nám může pomoci?

11. září 2015
Dobré odpoledne

Jak se postarat v rodině o člověka dlouhodobě nemocného, anebo příbuzného na sklonku života? Kdo nám s tím může pomoci a kde hledat informace?

Stáří, vážná nemoc, imobilita. To vše mohou být důvody, proč tisíce lidí potřebují každodenně naši pomoc. Jak přímo v rodině zvládnout domácí péči o blízké příbuzné, co je to home care, asistenční služba nebo odlehčovací pobyty?

Více informací na toto téma vám budeme právě v pátek po 15. hodině nabízet týden co týden v naší nové miniporadně s odborníkem.

Pro odpovědi na první ze série otázek jsme se vydali za primářkou Oddělení následné péče Nemocnice v Bílovci Dagmar Palasovou, která působí také jako lékařka v Mobilním hospici Ondrášek.

V naší nové sociálně-zdravotní miniporadně se můžete ptát i vy sami, vážení posluchači. V některém z dalších pátečních rozhovorů uslyšíte v našem vysílání odpověď. Pište na mailovou adresu: nada.cvancarova@rozhlas.cz nebo volejte na číslo 596 203 213.

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.