Jak sportovat, aby nám cvičení prospívalo? Dozvíte se v Lékárně

25. březen 2015
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 03262088.jpeg

Jak sportovat, aby nám cvičení prospívalo, a jaké aktivity volit s ohledem na věk, zdraví i momentální formu? Do rozhlasové Lékárny přišla poradit vedoucí lékařka interního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku Ludmila Pohludková.

Jak sportovat a jaké aktivity volit, radí některá specializovaná zdravotnická pracoviště. V Lékárně jsme s paní doktorku Pohludkovou hovořili o tom, jak se měří fyzička nebo také jaký pohyb je vhodný například pro kardiaky, diabetiky nebo lidi obézní.

Rozhovor s lékařkou si poslechněte v záznamu našeho pořadu – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘. Tento, spolu s dalšími díly pořadu najdete také v iRadiu.

Téma příští Lékárny
Věnovat se budeme endoprotézám a rehabilitaci po operacích. Hostem bude primář ortopedie Městské nemocnice Ostrava Michal Mačák. Zeptejte se ho už teď – napište nám na lekarna.ostrava@rozhlas.cz. V době vysílání pořadu volejte 596 11 22 66.

autor: čan
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.