Křížová cesta v Příboře: Příjemná procházka a taky možnost se zastavit a popřemýšlet

31. říjen 2020

Původně plátěné obrazy, dnes keramické reliéfy zobrazují v kapličkách u farního kostela v Příboře na Novojičínsku ukřižování Ježíše Krista. Křížová cesta je chráněnou památkou a pro vás tipem na výlet.

Příjemná procházka a taky možnost se zastavit a popřemýšlet. I tak se dá naplánovat prohlídka památné křížové cesty u farního kostela Narození Panny Marie v centru Příbora. Čtrnáct zděných kapliček je vestavěno do staré ohradní zdi kolem farního areálu. V reportáži se od kostelníka Jana Monsporta mj. dozvíme, na jaká zajímavá výletní místa přímo od chrámu dohlédneme.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.