Lidé v Opavě protestují proti stavbě zdi
V Opavě od 16 hodin protestují lidé proti stavbě čtyřmetrové zdi kolem Náměstí Osvoboditelů. Rozestavěná zeď odděluje historické centrum od rušné křižovatky. Za ní má vzniknout klidová zóna s Olbrichovou kašnou. Jde už o druhý petiční pochod městem.
Organizátorům se nelíbí, že radnice chce oddělit střed Opavy vysokou zdí. Podle organizátora pochodu Dalibora Hlátka nasbírali odpůrci stavby už přes 500 podpisů.
"Petiční pochod půjde centrem města a skončí u zdi. Pár lidí bude mít v rukou petiční listy, pod které se bude moci kdokoli podepsat, abychom konečně dosáhli toho počtu tisíce. To je už dostatečné množství pro to, aby se tím zastupitelstvo zaobíralo," řekl Dalibor Hlátek.
K dispozici je také antipetice. Organizátoři totiž shánějí i podpisy těch, kterým se zeď líbí. "To aby pak měla radnice srovnání," dodal Hlátek.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Spasitel Grolich? Lidovci mu leží u nohou. Měli by ale naopak povstat, radí komentátor
-
Zůna: Za nižší výdaje Česka na obranu může nová metodika NATO. Klíčem jsou rekruti, ne procenta
-
Historik: Habsburkové naše práva nezradili. České dějiny v rámci Rakouska hodnotím pozitivně
-
ONLINE: Blokáda průlivu je ekonomická jaderná zbraň, řekl Rubio. Nabídku otevření nejspíš odmítne