Modlitba za život. Hrajeme z alba Koupím Afriku písničkáře Luboše Javůrka

1. leden 2025

Možná vás ještě nenapadlo koupit nějaký kontinent. Legendární folkový písničkář Luboš Javůrek své nové album pojmenoval Koupím Afriku.

Jestli to má skutečně v plánu, to se dozvíte v jedné z 13 písní nahrávky, která vyšla k 40. výročí Javůrkova působení na hudební scéně. Samozřejmě na ní nechybí kapela Bokomara a četní hosté.

Nahrávka je pestrobarevná, písně pohodové, odlehčené i zamyšlené, tak jak to Luboš Javůrek a jeho kolegové umí.

Z alba Koupím Afriku Luboše Javůrka a Bokomary vybíráme píseň Modlitba za život. Půvabný text napsala Renata Duhová, píseň zpívá Michaela Riesnerová.

Uslyšíte v ní: Jsem šťastná, že jsem tady. A je to tak, přátelé. Važme si maličkostí a neberme nic jako samozřejmost.

Příjemný poslech Českého rozhlasu Ostrava vám přeje Milan Bátor.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat