Nedivoč. Z alba Svítá vybíráme písničku Ještě nespíš

23. březen 2022

Když před pár lety oblíbenou ostravskou kapelu Nedivoč opustil frontman a dominantní autor hudby a textů Jiří Krhut, nikdo asi nehádal této partičce příliš šťastnou budoucnost.

Pánové ovšem nenechali nic náhodě, lidově řečeno zahryzli se do toho a výsledkem je nové album, které se připravovalo nějaké dva roky. Má název Svítá a přináší 9 nových písní, takových jaké mají fanoušci této kapely rádi. Romantické a srdceryvné balady střídají odlehčené i vážné písně, hudebně je album Svítá vycizelované do nejmenšího detailu a hlavní autorskou roli převzal poměrně přirozeně zpěvák Sváťa Tulej. Tady je jeho písnička Ještě nespíš.

autor: Milan Bátor
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.