Některá velká očkovací centra se budou stěhovat a zmenšovat

24. srpen 2021 16:30

Některá velkokapacitní očkovací centra v Moravskoslezském kraji se budou už brzy stěhovat. Prostory zase zpátky uvolní studentům, sportu či kultuře. Třeba očkování ve sportovní hale v Havířově končí už tento pátek.

Čtěte také

Poslední čtyři dny a pak očkování v havířovské sportovní hale Slavie končí. Na hrací plochu se opět vrátí sportovci.

„Od 1. září budeme přestěhováni do areálu havířovské nemocnice. Poslední den, kdy se bude ve velkoočkovacím centru na Slavii očkovat, je 27. srpna,“ potvrdila mluvčí havířovské nemocnice Irma Kaňová.

Nejvíce plno je tu teď vždy v pátek, kdy tu očkují i děti, jinak jsou termíny volné. Nové vakcinační centrum si vystačí s poloviční kapacitou 600 osob denně.

Čtěte také

Přestěhuje se i očkovací centrum opavské nemocnice, teď je v budově Slezské univerzity. Od 1. září bude v Obecním domě v centru města.

Skončí i očkování v třineckém domě dětí a mládeže. Termín už jasný je, místo zatím ne.

„Třinecké očkovací centrum ukončí svůj provoz v domě dětí k 15. září. Nyní pracujeme na přesunu do jiných prostor v Třinci, avšak zatím je celá záležitost v jednání,“ říká mluvčí třinecké nemocnice Irena Nožková.

Naopak celé září budou zdravotníci ještě očkovat zájemce v Národním domě ve Frýdku-Místku, pak se přesunou do nemocnice, ta už připravuje nové prostory.

Očkování s výstavami

Změna se chystá i v Ostravě. „Z obchodního centra Forum Nová Karolina se očkování neregistrovaných zájemců přesouvá od 1. září na nedaleké výstaviště Černá louka. Tam poběží souběžně i se stávajícím očkování registrovaných zájemců. S očkováním na Černé louce počítáme minimálně do konce roku,“ říká mluvčí fakultní nemocnice Petra Petlachová.

To už je ale ve výstavním pavilonu na Černé louce naplánováno hned několik výstav. Očkování se ale s výstavní činností alespoň prozatím podařilo skloubit. „Bude to tak, že v jednom patře je očkovací centrum a v druhém patře bude výstava s tím, že vstupy budou odděleny,“ upřesnil ředitel Ostravských výstav Jan Šumbera.

Spustit audio

Související