Co v rozhlase dělám:
V každém případě si každou chvíli za mikrofonem vychutnávám. Ale hlavně jsem dostala příležitost natáčet Odpolední interview (dříve Apetýt) a moderovat pořad Host ČRo Ostrava (dříve Koktejl). Tedy pořady, kde jsme na sebe hodní. A to mi hodně vyhovuje.
Jak jsem se k této práci dostala:
Byla jsem oslovena lidmi, kteří znali mou práci z minulých let.
Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
Budu se opakovat - pohoda, která v ostravském studiu momentálně panuje. Ale hlavně je to možnost setkat se s lidmi, kteří mají co říct.
Dosavadní kariéra:
Ve 20 jsem se snažila přesvědčit 15 - 18leté kluky z jednoho odborného učiliště, že kultura je k životu hodně důležitá. Funkci kulturní vychovatelky jsem pak na několik let vyměnila za pobyt na mateřské dovolené. V roce 1993 jsem se posadila za rozhlasový mikrofon, který jsem o osm let později vyměnila za kamery České televize.
Co jsem ochotna na sebe prozradit:
Stala jsem se babičkou, nerada sbírám houby, ale ráda je konzumuji a nejsem ranní ptáče.
Telefon: 221 555 623 (produkce)
E-mail: iva.piskalova@rozhlas.cz
Všechny články
-
Únava soucitu, lidé bez domova a následky nedávných povodní
Jiří Ivanov, ředitel krnovské Armády spásy a psychoterapeutka Katrin Surovková vysvětlí, proč je nutné lidem bez domova a v nouzi pomáhat, i co obnáší tzv. únava soucitu.
-
‚Rádi bychom canisterapii dopřáli všem, ale už nemáme dost sil,‘ říká Helena Fejkusová
Metoda, ve které hrají hlavní roli speciálně vycvičení psi, pomáhá ke zlepšení psychického i fyzického stavu člověka. Jak se canisterapie za poslední čtvrtstoletí změnila?
-
Mladý aktivní rozumný knihovník Moravskoslezského kraje. Setkání s Jakubem Vlčkem
Miluje knihy a vše, co s nimi souvisí. Za pozitivní přístup k inovacím a zvyšování kvality služeb Městské knihovny Bruntál byl její ředitel Jakub Vlček oceněn.
-
Učit sice nechtěla, ale výtvarné workshopy pro děti ji naplňují. Setkání s Ivanou Sikulovou
Vystudovala pedagogickou fakultu, ale nikdy učit nechtěla. Nakonec se rozhodla pořádat výtvarné workshopy pro děti v klimkovických sanatoriích a také pro lidi s handikepem.
-
Opavští studenti natočili dokument o školách v Ladakhu, unikátní snímek režírovala Ivana Martáková
Ivana Martáková působí na Slezské univerzitě v Opavě. Spolu se studenty natočila a nakonec i zrežírovala unikátní dokument o školách v himálajské oblasti Ladakh.
-
Pekařskému řemeslu se v Ostravě učí i žáci Střední školy profesora Zdeňka Matějčka
K nejlepším patří studentka 3. ročníku Tereza Kořenková, která obsadila v celorepublikové soutěži mladých pekařů 2. místo.
-
Jaké je to jít pěšky z Ostravy až do Tater, ví Martin Szwejda. A napsal o tom i knihu
Martin Szwejda je dobrovolný hasič, který má zkušenosti z povodní. Nedávno taky absolvoval pěší česko-slovenskou pouť , kterou popsal v knížce Pěšky z Ostravy do Tater.
-
Ludmila Kaňoková koordinuje a vymýšlí na biskupství akce pro seniory
Ludmila Kaňoková na biskupství ostravsko-opavském koordinuje a vymýšlí akce pro seniory. Nejen poutě, ale i cestovatelské přednášky a besedy. K aktivitám patří i KLAS.
-
Know-how spisovatelského řemesla poodhalí Lenka Pastorčáková a Jiří Klečka
Své know-how nám odhalí spisovatelé Lenka Pastorčáková a Jiří Klečka, kteří budou své zkušenosti mj. předávat zájemcům na kurzu v Moravskoslezské vědecké knihovně Ostrava.
-
Valašský ženský pěvecký sbor Rokytenka z Liptálu slaví dvacet let od svého založení
Je to přesně 20 let, kdy se ve valašské obci Liptál poprvé sešla parta žen, obdařená hudebním sluchem, a rozhodla se, že zkusí zpívat jako ženský sbor.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »