Očkovací místo ve Frýdku-Místku se z Národního domu přestěhovalo do nemocnice

4. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V Praze se 3.5. bylo otevřeno očkovací centrum O2 Universum.

Další očkovací místo v kraji se přestěhovalo. Prostory Národního domu ve Frýdku-Místku už zdravotníci uvolnili pro kulturní akce, a ode dneška očkují zájemce v zrekonstruované části frýdeckomístecké nemocnice. Vydržet tam mají do doby, dokud bude očkování proti covidu potřeba.

Ředitel frýdeckomístecké nemocnice Tomáš Stejskal ukazuje prostory, kam ode dneška lidé míří na očkování proti covidu. Minulý týden dělníci prostory ještě dodělávali. „Počítáme s tím, že za hodinu budeme očkovat kolem 20 lidí,“ říká ředitel.

Čtěte také

Největší nápor tu očekávají v lednu a v únoru, kdy by se nejvíc lidí mělo přijít pro třetí dávku. Dosud zdravotníci očkovali zájemce v Národním domě, pro vakcínu si tam v rekordních dnech přišlo i 1300 lidí. Tady už s takovým zájmem nepočítají.

„Očkovací centrum funguje ve všedních dnech od 7:30 do 15:30, víkendy zatím otevírat nebudeme. Ale pokud by byl velký zájem, otevřeme i ty víkendy,“ dodává Stejskal.

Černá louka do konce roku?

Většina očkovacích míst v kraji už se ze sportovních hal či kulturních center přestěhovala zpět do nemocnic. Největší očkovací místo v kraji na ostravském výstavišti Černá louka ale zatím zůstává.

„Na Černé louce budeme zatím očkovat do konce října a zvažujeme, že i s ohledem na očkování třetích dávek budeme pokračovat v provozu do konce letošního roku,“ říká Petra Petlachová, mluvčí ostravské fakultní nemocnice, která kromě Černé louky provozuje i očkovací místo pro neregistrované v nákupním centru Nová Karolina.

Spustit audio

Související