Peter Lipa v Ostravě, masopust ve Frenštátě, filharmonie dětem... Vyberte si z našich tipů

26. leden 2024

Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Pátek 26. ledna

V Opavě začíná cyklus setkávání nazvaný Zpívání pro nepěvce. Poslední pátek v měsíci se v klubu Kupé sejdou lidé, kteří by si chtěli zpívat jen tak pro radost. Provede je operní pěvkyně Tereza Kavecká či sbormistr Jiří Slovík. Začátek je v 18 hodin.

Milovníky zimních sportů láká Ski areál Svinec v Novém Jičíně na Dvouhodinový ski alp sprint. Vyběhnout a seběhnout kopec můžete ovšem i bez lyží. Závod začíná o půl šesté večer.

V Ostravě pak začíná Svatební festival. Dvoudenní událost plná módních přehlídek a inspirací. Dnes se dveře konání, tedy Multifunkční auly Gong otevřou v 15 hodin. Program potrvá do 19 hodin.

Ostravský klub Parník bude patřit legendě slovenské jazzové a bluesové scény, Peteru Lipovi. Jeho koncert s kapelou začíná v 19 hodin.

V Českém Těšíně jste zváni do divadla na černou komedii o dvou spořádaných starších vraždících sestrách Jezinky Bezinky. Začátek je v 19 hodin.

Sobota 27. ledna

Centrum tradičních technologií v Příboře zve na setkání s tkalci a tkadlenami. To začíná v 9 hodin a o hodinu později bude předáno ocenění Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje.

Ve Frenštátě pod Radhoštěm slaví Masopust. A to rovnou i s tradiční zabíjačkou. Zábava začíná v 9:30 v Jandově stromořadí u domu starosty a pak pokračuje až do odpoledne na Náměstí Míru.

A ještě tip pro sportovní fanoušky. V Národním tréninkovém centru v Havířově-Šumbarku se utkají nejlepší stolní tenistky a tenisté z našeho kraje. Krajský přebor začíná v 8 hodin ráno.

Lysá hora patří vytrvalcům. V 10 hodin dopoledne startuje z areálu pily na Ostravici extrémní vytrvalostní závod LH24. Několik stovek účastníků se tak pokusí během 24 hodin opakovaně dosáhnout vrcholu.

Neděle 28. ledna

Janáčkova filharmonie Ostrava dopoledne hraje dětem. V cyklu Chvála zvídavosti! Zkus to! se opět setkají se zvídavými průvodci světem hudby, Vláďou a Otíkem. Koncert začíná v 11 hodin v sále kina Vesmír.

Loutkářský soubor Krnováček pak zve děti na pohádku Čert a Káča. Začátek je o půl čtvrté v prostorách Střediska volného času Krnov.

V kostele svatého Jana Křtitele v Hlučíně vystoupí žáci místní základní umělecké školy. Na jejich Novoroční koncert jste zváni na 16. hodinu.

V Havířově se můžete vydat na divadelní komedii nazvanou Manželský čtyřúhelník na horách. České drama dvou rodin na chatě před oslavami Silvestra začíná v 19 hodin v sále kulturního domu Petra Bezruče.

A pokud byste si rádi udělali výlet za krásou ledových soch, tak připomínáme, že máte na výběr hned ze dvou míst. Noemova Archa je k vidění na Pustevnách. Ledové sochy pak zdobí i prostor Ski areálu Kopřivná v Jeseníkách.

Spustit audio