Pojez fest s Mirai, Den pro slony, Perseidy... Vyberte si z našich tipů

10. srpen 2023

Kam za kulturou, zábavou, pohodou v pátek a o víkendu? Pokud ještě nemáte jasný plán, nechte se inspirovat naší nabídkou.

Samson a jeho parta v Děhylově
Na letní koncert písničkáře Samsona a jeho party jste v pátek zváni do Loděnice Děhylov. Začíná se o půl osmé večer.

Truck sraz v Orlové
V Orlové v pátek začíná vůbec první Truck sraz, tedy setkání velkých i malých automobilů, tahačů i dodávek. Po 17. hodině se vydají na spanilou jízdu městem a v sobotu bude program pokračovat soutěžemi i koncertem. Podrobnosti najdete na webu akce trucksrazorlova.cz.

Pozorování Perseid 

Za příznivého počasí se v pátek a v sobotu večer promění nádvoří hradu Starý Jičín v hradní planetárium. Pozorování noční oblohy a zejména meteorického roje Perseid začíná ve 20 hodin.

Čtěte také

A za pozorováním meteorického roje Perseid se v sobotu můžete vydat také do Vyšních Lhot ke Kohutce. Od 14 hodin tam bude zájemcům k dispozici mobilní planetárium, osahat si můžete meteority a večer pozorovat zmíněné Perseidy.

Oslavy 95 let fotbalu v Bílovci
Sportovci v Bílovci v pátek zahajují třídenní oslavy 95 let fotbalu ve městě. V 17 hodin začíná v Kulturním domě Slavnostní akademie a bude se také vyhlašovat nejlepší Sportovec roku 2022.

Hukvaldský hukot
Hrad Hukvaldy v sobotu ovládne dobová hudba a divadelní představení. Festival Hukvaldský hukot začíná v 10 hodin.

Hodokvas rytíře Kobylky
Na Sovinci se pak o tomto víkendu uskuteční tradiční Hodokvas rytíře Kobylky. Tedy celodenní historicko- řemeslný jarmark s rytířským turnajem, ohňovou show a kejklíři. Hrad je otevřen od 9 do 18 hodin.

Pojez fest 2023

Sobota bude v Karlově Studánce ve znamení dobrého jídla, pití a rodinné zábavy. V 10 hodin dopoledne tam začíná gastrofestival Pojez fest 2023. Lázeňské město oživí desítky stánků a foodtrucků s jídlem i pitím, live cooking show a ochutnávky specialit, či dětská zóna Technotrasy.

Náladu návštěvníkům zpříjemní třeba koncert kapely Mirai ve 14 hodin, děti se mohou těšit na show s Míšou Růžičkovou – začíná v 17 hodin.

Pro návštěvníky gastro festivalu je také připravená kyvadlová doprava ze směru Malé Morávky a také ze směru od Vrbna. Tyto a další užitečné informace najdete na webu pojez.cz.

Vepřové maso se zelím

Čtěte také

Chovatelský jarmark
V Horních Povelicích na Osoblažsku jste zváni na sobotní Chovatelský jarmark. Ten se uskuteční mezi půl dvanáctou a půl pátou odpolední na Bylinkovém ranči Majoránek.

Prvorepublikové slavnosti s vůní kávy
Radniční restaurace v Komenského sadech dnes hostí třetí ročník Prvorepublikové slavnosti s vůní kávy. Slavnost v dobové atmosféře začíná ve 14 hodin a večer bude korunována koncertem Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Ondřej Havelka & Melody Makers

Historické slavnosti ve Frýdku-Místku
Park pod zámkem ve Frýdku-Místku se v neděli promění v ležení vojáků a místo rejdů dobových kejklířů. Program plný rytířských soubojů, tance a  romantiky začíná v 10:30 a potrvá až do 18 hodin.

Den zdraví v Nýdku
Na Den zdraví jste v neděli zváni do Nýdku na Třinecku. Od 9 do 17 hodin tam na náměstí budou k dispozici odborníci, kteří vám třeba změří tlak či otestují, jak jste na tom s dlouhověkostí.

Den pro slony

Na 12. srpna připadá Mezinárodní den slonů, jehož cílem je upozornit na nepříznivou situaci těchto největších suchozemských savců ve volné přírodě. Den pro slony organizují u této příležitosti každoročně i mnohé zoologické zahrady včetně ostravské.

Pokud se do zoo v Ostravě chystáte přijít, vezměte s sebou nějaký vysloužilý elektrospotřebič, pomůžete chránit slony ve volné přírodě a zároveň získáte vstupenku do zoo pro děti zdarma. Přibrat můžete i pěknou věc z šatníku, i tak jednoduše můžete slonům pomoci.

Čtěte také

Po celý den budou v areálu zoo probíhat zábavně-naučné aktivity, které se budou týkat správného nakládání s odpady, recyklace a dalšího využití odpadu. Kromě toho si budete moci sami něco pořídit – oblečení, hračky a dekorace se sloní tématikou. Budou zde i tvořivé dílničky, kde si mohou zájemci se starého oblečení vyrobit textilní šperk, barevný sloní závěs apod.

Více podrobností o akci najdete také na webu Zoo Ostrava.

Poutě
Neděle 13. srpna přeje pouťovému veselí i zadumání. Tradiční poutní mši mají například v Jeseníku nad Odrou, a to v 9:30 hodin. A kolotoče a další atrakce lákají také po celý den v Šilheřovicích.

Mezinárodní výstava koček a Tomáš Kočko
Ostravské výstaviště Černá louka pak patří kočičím šampionům a šampiónkám. Koná se tam totiž Mezinárodní výstava koček. Ale pokud byste raději dali přednost dobré muzice, tak se vydejte hned vedle do Divadla loutek, kde od 17. hodin bude hrát a zpívat Tomáš Kočko a jeho orchestr.

autoři: Romana Kubicová , tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...