Poradna: Kam na výlet? Máme pro vás spoustu tipů na jednom místě

27. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na výletě v létě. Beskydy, Smrk

Pandemie covidu změnila lidem způsoby trávení volného času. Častěji vyrážíme do přírody, když jiných možností je poskrovnu.

Známe ale přírodu a zajímavá místa, která máme za humny, opravdu dobře? Anebo naše fantazie končí na Pustevnách či Lysé hoře v Beskydech? Břetislav Boháč z Klubu českých turistů poradí, jaká místa v našem regionu můžete objevit.

Čtěte také

„Máme tady spoustu naučných stezek, které jsou v terénu, tedy bez omezení. Máme tady historická místa, která lze prohlížet zvenčí. V Ostravě je nejzajímavější radnice v republice, orloj na divadle loutek,“ nastiňuje v Poradně Břetislav Boháč z Klubu českých turistů.

Odkazuje třeba na naučnou stezku na haldu Emu, na stezky v Polaneckém lese a na celou řadu dalších zajímavých cílů na území Ostravy.

Čtěte také

V pořadu jsme se ale „vypravili“ i dál, napříč celým moravskoslezským regionem. Pan Boháč popsal tipy a zajímavá místa k výletům a procházkám mj. u Hrčavy, kde je například naučná stezka na Jahodnou – můžete pokračovat na známou Čantoryji.

Jaké další tipy na známá i méně známá místa nabídl v rozhlasové Poradně náš host? Uslyšíte v záznamu pořadu. A jedno z těch tajemnějších míst se pojí s Beskydami.

Břetislav Boháč z KČT a moderátorka Ivana Šuláková během vysílání Poradny (screenshot z kamery ve studiu)
autoři: Ivana Šuláková , tif
Spustit audio

Související