Poslechněte si Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Pepy Streichla

13. prosinec 2019

Na ostravských rozhlasových vlnách se vrátíme k Vzpomínkovému koncertu k nedožitým 70. narozeninám Pepy Streichla. Záznam jsme pořídili v září v ostravském hudebním klubu Parník.

V pátek 13. prosince v 18:35 vám nabídneme první část sestřihu koncertu, kde účinkují: Acustrio Václava Fajfra a Retro Blues, alias Petr Džetro Ritzka. Slovem provází Dagmar Misařová, přidají se Václav Fajfr, Milan Kaplan a Petr Džetro Ritzka.

Druhý díl sestřihu vám nabídneme v pátek 20. prosince ve stejném čase.

Pepa Streichl

Narodil se v Orlové 8. září 1949, zemřel v Ostravě 11. srpna 2013. Vystupoval už od konce 60. let, spolupracoval s mnoha osobnostmi české hudby, kromě jiných s Jaromírem Nohavicou nebo s Pavlem Dobešem. Jeho kariéru v 90. letech ovlivnila vážná mozková mrtvice. Díky velkému úsilí se na pódium vrátil s „novou barvou hlasu“, vystupoval se skupinou Truc Blues. Od roku 2002 pak hrál sólově nebo s triem.

autor: Zdeněk Tofel
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...