Představenstvo Slezského fotbalového klubu Opava zřídilo novou funkci ředitele

Fotbalová výzdoba kašny před opavským magistrátem

Připravit podklady pro zastupitelstvo města Opavy ke schválení rozpočtu na novou sezonu fotbalové ligy, stabilizovat klub a sehnat majoritního majitele. To jsou úkoly pro nového ředitele Slezského fotbalového klubu Petra Machovského. Představenstvo klubu ho oficiálně uvedlo do nové funkce v pondělí.

„Jsem tady od toho, abych garantoval komfortní prostředí pro současné zaměstnance, se kterými jsem navázal spolupráci. Mají ode mne plnou důvěru, abychom připravili sportovní i hospodářskou část, za kterou já budu plně zodpovídat a tlumočit majiteli, tedy městu“ byla úvodní slova nového ředitele Slezského FC Opava Petra Machovského, který dosud působil v třetiligovém Dolním Benešově.

Místopředseda představenstva klubu Michal Kokošek (ANO) představil rovněž novou strukturu vedení klubu a co by měl nový ředitel zaštítit. „Primárně by se měl starat o chod klubu. Řediteli bude přímo podřízena marketingová a účetní stránka věci. Pak budou tři sektory – sportovní management, sportovní sekretář a technický ředitel klubu,“ uvedl Kokošek.

Machovský má před sebou v Opavě dva cíle, jeden dlouhodobější, o který se snažilo už předchozí vedení klubu. A druhý krátkodobý. Klíčovým datem je 10. červen. V tento den by opavští zastupitelé na základě předložených materiálů měli hlasovat o schválení rozpočtu fotbalového klubu na novou sezonu.

„My jsme spolu s představenstvem klubu a vedením města připravili rozpočet na příští sezónu ve výši kolem 52 milionů korun. Ve sportovní terminologii je to rozpočet, který je hratelný. Věříme, že zastupitelé tento rozpočet podpoří,“ doplnil k důležitému datu Michal Kokošek.

Spustit audio

Související