Řidič tramvaje zřejmě půjde před soud

28. srpen 2008

Policejní komisař dnes navrhl obžalovat řidiče, který zavinil tragickou srážku tramvají ve Vřesině. Čtyřiadvacetiletý Petr Hroch nepočkal, až se na jednokolejné trati mine s protijedoucí soupravou a čelně se s ní srazil. Je stíhán za obecné ohrožení.

Vyšetřování bylo velmi náročné. "Spis má zhruba patnáct set stran plus další listinné přílohy. Vyslechnuto bylo 87 poškozených. Zadokumentováno bylo jedenáct těžce zraněných, na každého jsme si museli vyžádat podrobný posudek. Také jsme museli zadokumentovat veškeré poškození a hmotnou škodu na tramvajích," říká policista Jiří Jícha.

Tramvaje linky číslo 5 se čelně srazily v pátek 11. dubna v podvečer mezi zastávkami Poruba koupaliště a Vřesina. Nehoda si vyžádala tři oběti na životech, desítky cestujících byly zraněny.

autor: abr
Spustit audio