Rozmanitost a síla pestré, barevné i tajemné říše rostlin. Na výstavu Z Rajské zahrady zve Anna Hrčková

24. listopad 2022

Přírodní motivy v tradiční lidové kultuře - zobrazované na textilu, keramice, na skle i na dřevě. To je téma výstavy nazvané Z Rajské zahrady, kterou můžete vidět v Muzeu Novojičínska.

Šátky, části oděvu a krojů, keramika, formy na máslo, tvaroh i na perník, stejně jako malovaný nábytek. Rostlinné motivy a jejich bohaté ztvárnění v lidové kultuře představuje v těchto dnech návštěvníkům výstava Muzea Novojičínska nazvaná Z Rajské zahrady. Stejně jako už předchozí výstavu na téma Léčivá síla a moc rostlin ji připravila muzejní etnografka a odbornice na lidovou kulturu našeho kraje Anna Hrčková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.