Seniorklub

16. leden 2014

Pořad o seniorech, se seniory a nejen pro seniory. V magazínu jsme mapovali dění mezi dříve narozenými v Moravskoslezském kraji.

Jednalo se o jedinečný pořad v našem regionu, který dával seniorům možnost zveřejnit jejich zájmy a aktivity. Byl inspirací pro ostatní posluchače v seniorském věku a dával jim návod, jak pestře prožívat stáří. S mikrofony jsme se vydávali do různých zařízení, například domovů nebo domovinek pro nejstarší.

Velký prostor v pořadu měli aktivní senioři, od kterých se posluchači mohli mimo jiné dozvědět, jak se nejlépe udržet ve stáří v dobré fyzické kondici, anebo co obnáší a přináší studium na univerzitách třetího věku. Navštěvovali jsme také různé kurzy, ve kterých senioři tráví volný čas. Šlo například o různé rukodělné aktivity, pěvecké sbory atd.

Vydávali jsme se také za těmi, kteří slaví význačná jubilea, a k mikrofonu zvali významné osobnosti v seniorském věku. Unikátním je například jeden z dílů z roku 2011, ve kterém se podařilo zachytit jeden z posledních rozhovorů se slavným skokanem Jiřím Raškou.

Připravovali a moderovali: Naďa Čvančarová, Romana Kubicová


Historie pořadu:
Magazín Seniorklub vznikl v roce 2002, první díl se vysílal 18. dubna. Tenkrát to byl ještě živě vysílaný hodinový pořad, který si posluchači mohli naladit jedno čtvrteční odpoledne v měsíci. U zrodu pořadu stál a také ho moderoval a připravoval Václav Bělohlavý, dnes hudební redaktor Českého rozhlasu Ostrava.

V roce 2003 živé vysílání skončilo a pořad převzali Eva Lenartová a František Tichý. S touto personální obměnou přišla také změna formátu pořadu i vysílacího času, který zůstal stejný až do ukončení vysílání Seniorklubu v prosinci 2013.

V roce 2006 Františka Tichého vystřídal Ivan Sekanina, Evu Lenartovou po čase nahradil Michal Schoffer. Na přípravě a moderování pořadu v průběhu dalších let vystřídali ještě například Jana Jeckelová a Stanislav Janalík, poslední rok magazín Seniorklub připravovaly Naďa Čvančarová s Romanou Kubicovou.

V září 2013 se v rámci Seniorklubu začala vysílat rubrika Cvičte s námi!, která v programu vydržela i po začátku roku 2014 v pozměněném vysílacím schématu.

Odvysílané pořady (od února roku 2007) si můžete poslechnout v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...